החברות של נעה – איילת כלפה

איילת גדלה גם היא במשואות יצחק, האמת היא שהבתים שלנו היו סמוכים אבל לא גדלנו יחד, המפגש האמיתי בנינו קרה בסביבות שנת 2009 כשאיילת ומשפחתה סיימו שליחות בארה"ב וחזרו לגור בקיבוץ.
זה קצת קשה למי שמכיר אותי רק מהשנים האחרונות, אבל נסו לדמיין זוג מתנחלים שהגיע לקיבוץ הישר מהר חברון , השוני בין הזוגות היה ברור כלפי חוץ, ולמרות זאת נהננו מאוד לבלות יחד, לארח אחד את השני לארוחות משפחתיות ובעיקר לחפור.
"אני נזכרת בנערה שהגיעה מקרית ארבע, עם תפיסה מאוד ברורה על החיים, וחושבת על מה שעברת בשנים האלו, כל כך הרבה שינויים והתפתחויות, זה החלק הכי מעניין, תמיד היה בנינו הרבה שיח על החיים, והגענו למקומות שמעטים מגיעים לדבר עליהם בפתיחות, וכל זאת למרות השוני הגדול בין ארבעת המשתתפים בשיחה. "

זה היה אחד המפגשים הראשונים שלי עם זוג מעורב, הקבלה והסבלנות שהיתה בביתם של סמיון ואיילת אחד כלפי השני ריתקה אותי.
איילת מגדירה את עצמה כדתייה "בחרתי להתחתן עם איש שלא קיים אורח חיים דתי כי התאהבתי בו. היה החשש שליווה אותי זמן רב לקחת על עצמי את האחריות לקיום אורח חיים דתי במשפחה, בסופו של דבר האהבה נצחה והבנתי שהחשש שלי היה מפניי ושהיה לי קל יותר למצוא דתי לייט כמוני ולהמשיך לחפף ביחד. אין ספק שהחיבור הזה דרש ממני העמקה והתחזקות, וגם פשרות מסויימות"

איילת עוסקת בייעוץ עסקי ונמצאת בעיצומה של בניית סדנת יצירתיות ופריצת דרך במדבר יחד עם שותפתה קרן רמות, לפני שנה היא הובילה פרוייקט בו השתתפו נערים בשיקום, שנגשו יחד איתה לתערוכת עיצוב יוקרתית שנועדה לבוגרי מחלקות עיצוב נחשבות בארץ, מטרת העבודה הייתה לשקף את תהליכי ההתמודדות שלהם, הם יצרו ליפופי חוטים והצבעים והחומרים שהם בחרו ייצגו את התמודדויות שלהם.
חוטי זהב תכלת וטורקיז ייצגו את התקווה, האמונה והשכינה שהם מוצאים בתוכם, וצבעי פשתן וחום למניהם ייצגו את האתגרים והקשיים שבדרך. כך חלקם השתמשו במאסה של פשתן והראו את הקושי הגדול עם מעט נקודות אור וחלקם בחרו להתמקד בתקווה ובעתיד שהם רואים. הם יצרו חלונות חלונות שהם ראי לנפש, והשלימו מרקם שלם של רבדים ואומץ בחייהם. הם היו היחידים בתחרות שלא הגיעו עם רקע בעיצוב וזכו במקום השני. "בעקבות קורסים ותהליכים שעברתי הגעתי להבנה שאפשר לעשות תהליכי שינוי רציניים בזמן קצר, בשביל לעשות שינוי כזה צריך ללמוד לעבוד עם התת מודע, זה אומר לגייס אותו שיהיה שותף פעיל בשינוי שרוצים לעשות, המוח לא מבדיל בין חלום למציאות, לכן במקום להתמקד בדברים שליליים- פחדים וכו, צריך להתמקד בלחשוב על דברים שאנחנו רוצים שיקרו, לדמיין ולצייר אותם, לחוות אותם. בעצם, כל חלום שהתגשם, כל מטרה שהושגה, זו יצירה שהתרחשה פעמיים, פעם אחת בדמיון ופעם אחת במציאות.״

תהליך הסטיילינג האישי למרות שמתעסק כביכול בחיצוניות מביא איתו עבודה פנימית ושינוי. אנחנו סוחבות דעות על עצמנו או אמירות שאמרו לנו לפני שנים וכשאנחנו מתסכלות במראה במקום להתבונן באמת, אנחנו רואות מול העיניים את מה שמפריע לנו בלבד. את התחושה ולא את המציאות הכנה. כשאני פוגשת נשים אני מבקשת מהן לבחור שלושה דברים שהן אוהבות בגוף שלהן, ולא פעם הן מתקשות להגיע לשלושה. המטרה שלי היא להעצים את הטוב, להסתכל על מה שאני כן אוהבת ולחזק את האהבה שלנו כלפי עצמנו.

noa (9 of 49) (3).jpg
ערב חג היום, ואני נסערת, קודם כל כי זה ערב חג, אך גם כי יש משהו בפסח שמסמל בעבורי את הבחירה, לקחת את ההחלטה להיגאל, לצאת לחרות , כאן, עכשיו, ולהביא לעצמי את האביב. עברו עלי שבועיים מעייפים מאוד, עם שאלות ותהיות, האם אני מספיק ממוקדת? האם אני זוכרת מה המטרה ? האם אני רוצה לנצח או להיות צודקת ? כמה גמישה אני וכמה מפחדת ? כמה אני מוכנה לטוב ? והאם אני מוכנה לקבל שפע לחיים שלי ?

איילת העניקה לי במתנה צמידים והסבירה "הנושא הזה של שלמות מעסיק אותי הרבה , שלמות זה היכולת להכיל גם את החסר בחיים, ומעגלים זה משהו שהוא אין סופי . "
אני אוהבת תכשיטים בעלי משמעות , ביומיום אנחנו מתלבשות בצבעים ובבגדים שמתאימים למצב הרוח שלנו ולאופי שלנו, גם כשזה לא תמיד במודע , אז כשיש לי בגד או תכשיט שהוא בעל משמעות אני מרגישה שאני עוטפת את עצמי באנרגיה טובה למשך כל היום. תזכורת שלי לעצמי .

עוד לא החלטתי איזה שמלה אלבש הערב, אבל בנתיים אני אוספת את האנרגיות הטובות והמחשבות שאני רוצה שילוו אותי אל תוך החג. אני מאחלת לכן חג של הקשבה לעצמכן, של בחירות טובות במטרות שיעשו לכן טוב וימלאו את חייכן בפריחה ושגשוג, חג של בשורות טובות ומשפחתיות.
חג של אהבה וקבלה עצמית .
חג של חלומות.
שלכן באהבה 💚 נעה

#החברותשלנעה

תודה על האירוח לטלי קראוס
צילום : נתי גולן

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s